Ragbi ja Ameerika jalgpalli erinevus

Sisukord:

Anonim

Ragbi vs Ameerika jalgpall

Lihtne on öelda, et ragbi ja Ameerika jalgpall on sarnased mängud, kuna neil on sama päritolu, kuid nende kahe vahel on märkimisväärne erinevus, mida ei saa tähelepanuta jätta. Lühid alt võisite isegi arvata, et ragbi ja Ameerika jalgpall on sama mäng. See pole aga nii. Seetõttu peaks ragbi ja Ameerika jalgpalli erinevuse mõistmiseks esm alt saama kahest mängust üldine ettekujutus ja seejärel neid kahte võrdlema, et näha erinevusi. Seetõttu esitatakse selles artiklis iga mängu määratlused ja nende kahe erinevused; Ragbi ja Ameerika jalgpall.

Mis on ragbi?

Ragbi, mida mängitakse laialdaselt üle maailma Euroopas, Austraalias, Aafrikas ja isegi Aasias, on väga füüsiline mäng. Seda võib nimetada mänguks, mis nõuab jalgpalli, korvpalli ja Ameerika jalgpalli oskusi. Ragbimängijad peavad jooksma mööda väljakut, kuni nad suudavad teise meeskonna väravasse värava lüüa. Nad peavad palli efektiivselt söötma. Samuti peavad nad mõnikord tegelema tõrjetega nagu Ameerika jalgpallis, et vastaselt palli kätte saada. Ragbimängudes skoori saamiseks peavad mängijad võtma palli ja asetama palli vastasvõistkonna puutejoonele. Seda tuntakse proovina. Vastasel juhul võib mängija lüüa palli väravapostide vahele.

Erinevus ragbi ja Ameerika jalgpalli vahel

Mis on Ameerika jalgpall?

Ameerika jalgpall on USA-s suur ja väga populaarne mäng. Seda mängitakse ainult USA-s. See on ka väga konkurentsitihe mäng, mis nõuab palju füüsilist jõudu. Ameerika jalgpalli mängus värava saamiseks peab mängija viima palli vastase puutejoonest kaugemale. Seda tuntakse maandumisena. Mängija saab seda ka väravapostide vahele lüüa. Seda nimetatakse väljaku väravaks.

Ameerika jalgpall

Mis vahe on ragbil ja Ameerika jalgpallil?

Nüüd, kui meil on kahe mängu kohta üldine ettekujutus, vaatame neid erinevusi.

• Ameerika jalgpalli nimetatakse nn, kuna seda mängitakse peamiselt USA-s, samas kui ragbi on spordiala, mida mängitakse kõikjal Euroopas, Austraalias ja Aafrikas ning isegi Aasias.

• Kuigi Ameerika jalgpallis kannavad mängijad palju raskeid kaitserõivaid, on ragbis lubatud ainult tagasihoidlik polster peas ja õlgades.

• Ameerika jalgpallis on lubatud piiramatu vahetus, samas kui ragbis on lubatud ainult kuni 7 vahetust.

• Ameerika jalgpallis koosneb meeskond 11 mängijast, ragbis aga 15 mängijat.

• Ameerika jalgpallis on üks kohtunik ja 3–6 muud kohtunikku, samas kui ragbis on 3 kohtunikku ja videokohtunik.

• Kuigi mõlema mängu eesmärk on viia pall vastase väravast mööda, nimetatakse seda Ameerika jalgpallis touchdowniks, kuid ragbis prooviks.

• Ameerika jalgpallis on väljaku suurus 109,7 x 48,8 meetrit, samas kui ragbis on see 100 x 70 meetrit.

• Ameerika jalgpallis on neli 15-minutilist mängu intervalliga pärast kahte veerandaega, samas kui ragbis on kaks 40-minutilist poolaega.

• Ameerika jalgpalli peamist meistrivõistlust nimetatakse National Football League (NFL) ja ragbis on kaks suurt meistrivõistlust, mida nimetatakse Rugby League ja Rugby Union.

• Ka kerakujulise palli suurus on kahel spordialal erinev. Ameerika jalgpall on umbes 28 cm pikk ja ümbermõõt keskelt umbes 56 cm. Ragbipall on umbes 27 cm pikk ja selle kõige laiemas kohas ümbermõõt 60 cm.